Menu Sklep

Dział pobierz

Facebook

OFERTA

Montaż i serwis systemów VRF i GHP

Wielu inwestorów, generalnych wykonawców skupia się wyłącznie na cenie wykonania instalacji lub serwisu co prowadzi do wielu problemów związanych z jakością wykonanych prac oraz obsługą serwisową.

Niektóre firmy instalacyjne nie posiadają odpowiednich uprawnień i szkoleń, brakuje im wiedzy oraz doświadczenia. W efekcie powstaje zła koncepcja lub zły projekt instalacji, a urządzenie nie działa prawidłowo.
Co więcej system nie osiąga swojej wydajności oraz zużywa dużo więcej energii, skrócona jest również jego żywotność, często dochodzi do zatrzymania pracy w stanie awaryjnym.
W związku z tym, iż od wielu lat zajmujemy się tym zagadnieniem, a doświadczenia zdobyliśmy na podstawie licznych wykonanych przez nas instalacji, potrafimy wiedzę praktyczną połączyć z merytoryczną. Rozumiemy jak działają systemy VRF i GHP, więc jesteśmy w stanie zoptymalizować ich pracę oraz zapewnić niskie zużycie energii oraz konsumpcję gazu.
Działając odpowiednio wcześniej możemy:

 • przygotować koncepcję zastosowania systemów GHP
 • zaprojektować instalację
 • wykonać instalację
 • zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 • zapewnić diagnozowanie i usuwanie awarii

Systemy VRF są systemami rozbudowanymi łączącymi ze sobą wiele jednostek wewnętrznych wspólną instalacją chłodniczą, prowadzoną od agregatu (agregatów) zewnętrznych, poprzez trójniki lub rozdzielacze, do poszczególnych jednostek wewnętrznych. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, iż wykonanie instalacji z zachowaniem odpowiednich wielkości odpowiadających za odlegości pomiędzy trójnikami, łukami jest ważne dla zachowania zrównoważenia hydraulicznego ukadu. To zrównoważenie ma znaczący wpływ na późniejszą pracę układu klimatyzacyjnego.

Wielu klientów skarży się na hałas i dziwne odgłosy dobiegające z instalacji jaka jest u nich zaisntalowana. Hałas jaki może się pojawić w instalacji VRF jest efektem wielu czynników: rozpoczynając od źle wyliczonej ilości czynnika chłodniczego koniecznego do doładowania do instalacji po zakończeniu montażu, poprzez złe rozmieszczenie elementów wykonawczych (trójników, rozdzielaczy), a kończąc na zbyt małej ilość podwieszeń chłodniczych na instalacji.
Kolejnym problemem z jakim się często spotykamy jest brak mocy grzewczej, z którą mają do czynienia ci inwestorzy, którzy zdecydowali się na ogrzewanie za pomoca systemów VRF. Taka inwestycja, już na etapie doboru projektu, niesie za sobą całkowicie inne podejście niż w przypadku standardowego wykorzystania systemu VRF. Prawidłowy dobór, określenie i uwzględnienie wszystkich warunków brzegowych zapewni prawidłową pracę w ekstremalnych warunkach w jakich później system ten będzie pracował.
Niestety wielu instalatorów nie zwraca uwagi na informacje zawarte w dokumentacji technicznej oraz doświadczenia jakie zdobywa się wykonując takie złożone instalacje.
Każdy system jest indywidualny, przed przystąpieniem do jego wykonania należy się zastanowić czy projektant przewidział wszelkie zależności jakie w tym konketnym układzie występują.
Prawidłowo wykonane instalacje zapewniają długą i ekonomiczną eksploatację.

Oferta firmy

Krótka oferta firmy AW-KLIMA

 

klimatyzacja precyzyjna

Systemy do zadań specjalnych – to nic innego jak klimatyzacja precyzyjna. Większość klientów zadaje sobie pytanie co to takiego? To rozwiązania pozwalające na dokładne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością pomieszczeń, w których działają wymagające szczególnych warunków urządzenia komputerowe, telekomunikacyjne, itp. Najczęściej wykorzystuje się ją w różnego rodzaju serwerowniach, UPS-ach i innych miejscach, gdzie konieczne jest stałe i staranne regulowanie temperatury oraz wilgotności powietrza.

 

Montaż i serwis systemów VRF i GHP

Wielu inwestorów i generalnych wykonawców skupia się wyłącznie na cenie usługi wykonania, instalacji lub serwisu, prowadzi to do wielu problemów związanych z jakością wykonanych prac oraz obsługą serwisową. Firmy instalacyjne nie posiadają odpowiednich uprawnień, szkoleń, brakuje im wiedzy oraz doświadczenia. W efekcie powstaje zła koncepcja lub zły projekt instalacji, a urządzenie nie działa prawidłowo

 

Montaż i serwis klimatyzacji

Jednym z powszechnie stosowanych typów systemów są klimatyzatory typu split. Są to układy składające się z dwóch odrębnych części – jednostki zewnętrznej zwanej skraplaczem i jednostki wewnętrznej zwanej parownikiem – połączonych są ze sobą miedzianą instalacją rurową tworzącą zamknięty układ chłodniczy

 

Serwis automatyki

Firma Aw-Klima przygotowuje własne rozwiązania dotyczące sterowania standardowymi urządzeniami klimatyzacyjnymi lub grzewczymi oraz wykonujemy układy sterowania centralami wentylacyjnymi. Przygotowujemy: systemy pracy naprzemiennej (redundalnej) dla systemów klimatyzacyjnych pracujących dla pomieszczeń technicznych (serwerowni), hotelowe systemy powiązania kontaktronów okiennych, kart hotelowych z systemem klimatyzacji

 

Montaż systemów wentylacyjnych

Jako firma jesteśmy w stanie zaproponować, dostarczyć i zainstalować kompletny system wentylacyjny. Instalacje, których się podejmujemy realizujemy z zachowaniem najwyższej klasy materiałów oraz z zachowaniem wszelakich norm i przepisów.

Dojazd do nas

Czyli gdzie można nas znaleźć

Dane kontaktowe

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • +48 506 042 492
 • +48 608 584 076
 • biuro@aw-klima.pl

Dane do faktury

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • Ul. Chopina, 05-500 Piaseczno
 • NIP: 955 180 11 14
 • REGON: 015309214

Dane kontaktowe