Menu Sklep

Dział pobierz

Facebook

Produkcja filtrów

 

Witamy na stronie firmy AW-KLIMA, profesjonalnego producenta filtrów powietrza.

Firma AW-KLIMA stale udoskonala jakość oferowanych usług, starając się działać na rynku lokalnym, dążąc jednocześnie do znalezienia się w czołówce firm wytwarzających tego typy rozwiązania. Jesteśmy godnym zaufania producentem filtrów powietrza, który dotrzymuje umów i wymaga tego samego od swoich dostawców.Aby być lepszym od konkurencji, firma AW-KLIMA:

 • - świadczy usługi na niezmiennie wysokim poziomie
 • - każdego klienta traktuje indywidualnie, niezależnie od ilości zamówienia
 • - oferuje atrakcyjne ceny zarówno dla większy, jak i mniejszych odbiorców
 • - świadczy kompleksową obsługę zgodnie z oczekiwaniami klienta
 • - przestrzega terminów wykonania zamówienia
 • - oferuje konkurencyjne ceny, przy optymalnych kosztach
 • - posiada profesjonalny zespól pracowników


         IMG_2536         IMG_2534

Producent filtrów powietrza firma AW-KLIMA serdecznie zaprasza do zapoznania się z ofertą filtrów kasetonowych do wykorzystania ich w urządzeniach wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Proponujemy m.in. filtry kasetowe oraz maty filtracyjne wyróżniające się wysoką jakością i wydajnością.
Naszym priorytetem jest sprostać Państwa zapotrzebowaniom i oczekiwaniom.
Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszą ofertą dołączą Państwo do grona klientów firmy AW-KLIMA

POMIAR FILTRA KASETOWEGO W OPRAWIE KARTONOWEJ:

Mierzymy zewnętrzny wymiar ramki metalowej (szerokość x wysokość). Mierzymy głębokość ramki – filtr ustawiony bokiem – od zewnętrznej krawędzi ramki.

Niezbędne dane: – szerokość zewnętrzna ramki (a) – wysokość zewnętrzna ramki (b)

- głębokość ramki (c)
– klasa filtracji – G2, G3 lub inna
– wkład – włóknina w kasecie jest ułożona na płasko

Technologia

Europejski standardem klasyfikacji jest Norma EN779: 2012
W poniższej tabeli przedstawiono parametry wykorzystywane do klasyfikacji filtrach klasy G, M i F. Te klasy filtrów są zwykle używane w instalacjach wentylacji i klimatyzacji komfortu, jak również dla filtrów wstępnych w procesie wentylacji. Norma ta określa procedury testowe dla grubych i drobnych filtrów. Od kwietnia 2012 roku obowiązuje nowa europejska norma dla przeciwpyłowych filtrów powietrza do wentylacji ogólnej.

Najważniejsze zmiany EN 779: 2012 w stosunku do EN 779: 2002

 • wprowadzenie wartości najniższej skuteczności filtracji (ME) dla filtrów dokładnych w klasie F7 – F9
 • ME jako najniższa początkowa wartość skuteczności podczas procedury testowej obciążania pyłem filtra (rozładowanego elektrostatycznie)
 • zmiana nazwy klas filtracji F5 i F6, na M5 i M6 w związku z powstaniem nowej pośredniej kategorii filtrów
 
Klasa

Końcowy opór

(Pa)

Średnie zatrzymanie

(Am) pył syntetyczny

(%)

Średnia skuteczność (Em)

dla cząsteczek 0.4 µm

(%)

Minimalna skuteczność (ME)2)

dla cząsteczek 0.4 µm

(%)

G1 250 50 ≤ am < 65
G2 250 65 ≤ am < 65
G3  250 80 ≤ am < 65
G4 250  90 ≤ Am
M5 450 40 ≤ Em < 60
 M6 450 60 ≤ Em < 80
 F7  450 80 ≤ Em < 90 35
F8 450 90 ≤ Em < 95 55
F9 450  95 ≤ Em 70

Właściwości pyłu atmosferycznego różni się znacznie w porównaniu ze standardowym pyłem syntetycznego używanym do testu wykonanego zgodnie z normą EN779: 2009 roku z tego powodu, wyniki testów nie są w pełni dokładne i nie stanowią podstawy do przewidywania zarówno wyników operacyjnych jak i długowieczność dla różnych warunków pracy. Rozprzestrzenianie się cząstek lub włókien może mieć wpływ na wydajność.

Oferta firmy

Krótka oferta firmy AW-KLIMA

 

klimatyzacja precyzyjna

Systemy do zadań specjalnych – to nic innego jak klimatyzacja precyzyjna. Większość klientów zadaje sobie pytanie co to takiego? To rozwiązania pozwalające na dokładne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością pomieszczeń, w których działają wymagające szczególnych warunków urządzenia komputerowe, telekomunikacyjne, itp. Najczęściej wykorzystuje się ją w różnego rodzaju serwerowniach, UPS-ach i innych miejscach, gdzie konieczne jest stałe i staranne regulowanie temperatury oraz wilgotności powietrza.

 

Montaż i serwis systemów VRF i GHP

Wielu inwestorów i generalnych wykonawców skupia się wyłącznie na cenie usługi wykonania, instalacji lub serwisu, prowadzi to do wielu problemów związanych z jakością wykonanych prac oraz obsługą serwisową. Firmy instalacyjne nie posiadają odpowiednich uprawnień, szkoleń, brakuje im wiedzy oraz doświadczenia. W efekcie powstaje zła koncepcja lub zły projekt instalacji, a urządzenie nie działa prawidłowo

 

Montaż i serwis klimatyzacji

Jednym z powszechnie stosowanych typów systemów są klimatyzatory typu split. Są to układy składające się z dwóch odrębnych części – jednostki zewnętrznej zwanej skraplaczem i jednostki wewnętrznej zwanej parownikiem – połączonych są ze sobą miedzianą instalacją rurową tworzącą zamknięty układ chłodniczy

 

Serwis automatyki

Firma Aw-Klima przygotowuje własne rozwiązania dotyczące sterowania standardowymi urządzeniami klimatyzacyjnymi lub grzewczymi oraz wykonujemy układy sterowania centralami wentylacyjnymi. Przygotowujemy: systemy pracy naprzemiennej (redundalnej) dla systemów klimatyzacyjnych pracujących dla pomieszczeń technicznych (serwerowni), hotelowe systemy powiązania kontaktronów okiennych, kart hotelowych z systemem klimatyzacji

 

Montaż systemów wentylacyjnych

Jako firma jesteśmy w stanie zaproponować, dostarczyć i zainstalować kompletny system wentylacyjny. Instalacje, których się podejmujemy realizujemy z zachowaniem najwyższej klasy materiałów oraz z zachowaniem wszelakich norm i przepisów.

Dojazd do nas

Czyli gdzie można nas znaleźć

Dane kontaktowe

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • +48 506 042 492
 • +48 608 584 076
 • biuro@aw-klima.pl

Dane do faktury

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • Ul. Chopina, 05-500 Piaseczno
 • NIP: 955 180 11 14
 • REGON: 015309214

Dane kontaktowe