Menu Sklep

Dział pobierz

Facebook

Klimatyzacja Precyzyjna

Opis

Klimatyzacja precyzyjna

Systemy do zadań specjalnych – to nic innego jak klimatyzacja precyzyjna. Większość klientów zadaje sobie pytanie co to takiego?

To rozwiązania pozwalające na dokładne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością pomieszczeń, w których działają wymagające szczególnych warunków urządzenia komputerowe, telekomunikacyjne, itp. Najczęściej wykorzystuje się ją w różnego rodzaju serwerowniach, UPS-ach i innych miejscach, gdzie konieczne jest stałe i staranne regulowanie temperatury oraz wilgotności powietrza.

Firma AW-KLIMA oferuje w zakres swoich usług kompleksowe doradztwo, projektowanie klimatyzacji precyzyjnej, a także instalacje i profesjonalną obsługa serwisowa tych systemów.

Klimatyzacja precyzyjna znajduje zastosowanie w pomieszczeniach w których panuje wysoki reżim dotyczący temperatury, wilgotności powietrza i zapylenia; są to głównie. Zadania jakie stawiane są tym systemom to:

 • Ciągła i nieprzerwana praca
 • Duża wydajność związana z wymianą powietrza
 • Długa żywotność urządzeń
 • Zdolność regulowania wilgotności w dokładnym zakresie
 • Utrzymywanie restrykcyjnych warunków dotyczących temperatury z dokładnością do 0,5 – 1º C

W celu zapewnienia ciągłej jak również zdalnej kontroli nad wszystkimi pomieszczeniami objętymi systemem klimatyzacji precyzyjnej, oferujemy systemy centralnego monitoringu. Rozwiązania te umożliwią zarówno na stały i ciągły podgląd parametrów pracy jak również sterowanie nimi z jednego pomieszczenia.
W obecnych czasach gdzie dane przechowywane w serwerach są więcej warte niż segregatory z danymi stosowanie redundentnych układów w standardzie N+1 czy N+2, gwarantuje utrzymanie parametrów powietrza nawet w przypadku awarii jednego z urządzeń.

Systemy klimatyzacji precyzyjnej dzielimy pod względem metody dostarczania medium chłodniczego do wymiennika zlokalizowanego w urządzeniu, na:

 • Bezpośredniego odparowania,
 • Chłodzone za pośrednictwem wody lodowej
 • Bezpośredniego odparowania z Freecoolingiem
 • Chłodzone za pośrednictwem wody lodowej z Freecoolingiem

.
Układy te charakteryzują się największymi możliwościami oszczędności energii jaką musimy dostarczyć do tych systemów.

Utrzymanie założonych parametrów powietrza, jest kluczowe w zapewnieniu wydajnej i bezawaryjnej pracy urządzeń. Właściwe ich dobranie zapewni wysoką efektywność i w rezultacie przyczyni się do ograniczenia kosztów.

free

Oferta firmy

Krótka oferta firmy AW-KLIMA

 

klimatyzacja precyzyjna

Systemy do zadań specjalnych – to nic innego jak klimatyzacja precyzyjna. Większość klientów zadaje sobie pytanie co to takiego? To rozwiązania pozwalające na dokładne sterowanie temperaturą oraz wilgotnością pomieszczeń, w których działają wymagające szczególnych warunków urządzenia komputerowe, telekomunikacyjne, itp. Najczęściej wykorzystuje się ją w różnego rodzaju serwerowniach, UPS-ach i innych miejscach, gdzie konieczne jest stałe i staranne regulowanie temperatury oraz wilgotności powietrza.

 

Montaż i serwis systemów VRF i GHP

Wielu inwestorów i generalnych wykonawców skupia się wyłącznie na cenie usługi wykonania, instalacji lub serwisu, prowadzi to do wielu problemów związanych z jakością wykonanych prac oraz obsługą serwisową. Firmy instalacyjne nie posiadają odpowiednich uprawnień, szkoleń, brakuje im wiedzy oraz doświadczenia. W efekcie powstaje zła koncepcja lub zły projekt instalacji, a urządzenie nie działa prawidłowo

 

Montaż i serwis klimatyzacji

Jednym z powszechnie stosowanych typów systemów są klimatyzatory typu split. Są to układy składające się z dwóch odrębnych części – jednostki zewnętrznej zwanej skraplaczem i jednostki wewnętrznej zwanej parownikiem – połączonych są ze sobą miedzianą instalacją rurową tworzącą zamknięty układ chłodniczy

 

Serwis automatyki

Firma Aw-Klima przygotowuje własne rozwiązania dotyczące sterowania standardowymi urządzeniami klimatyzacyjnymi lub grzewczymi oraz wykonujemy układy sterowania centralami wentylacyjnymi. Przygotowujemy: systemy pracy naprzemiennej (redundalnej) dla systemów klimatyzacyjnych pracujących dla pomieszczeń technicznych (serwerowni), hotelowe systemy powiązania kontaktronów okiennych, kart hotelowych z systemem klimatyzacji

 

Montaż systemów wentylacyjnych

Jako firma jesteśmy w stanie zaproponować, dostarczyć i zainstalować kompletny system wentylacyjny. Instalacje, których się podejmujemy realizujemy z zachowaniem najwyższej klasy materiałów oraz z zachowaniem wszelakich norm i przepisów.

Dojazd do nas

Czyli gdzie można nas znaleźć

Dane kontaktowe

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • +48 506 042 492
 • +48 608 584 076
 • biuro@aw-klima.pl

Dane do faktury

 • AW-Klima Arkadiusz Wojciechowski
 • Ul. Chopina, 05-500 Piaseczno
 • NIP: 955 180 11 14
 • REGON: 015309214

Dane kontaktowe